Anasayfa » Haberler, Şirket Haberleri

RIM “Açık Ekran Projesi”ne katılıyor

open_screen_project
RIM ve Adobe Systems Incorporated, web sitelerindeki çoklu ortam içeriklerinin görüntülenmesini sağlayan Adobe® Flash® Player’i BlackBerry® platformuna taşımak için çalışmalara başladı. RIM ile Adobe’nin birlikte çalışması sayesinde, BlackBerry akıllı telefon kullanıcıları, Flash teknoloji geliştiricileri ve içerik yaratıcılarının Web’e sunduğu tüm heyecan verici içerik ve hizmetlerin keyfini çıkaracak.

BlackBerry akıllı telefonlarının üreticisi Research In Motion (RIM) ile Flash Player’in yaratıcısı Adobe Systems Incorporated birlikte çalışma kararı aldı. Karar, Adobe’nin dünyanın dört bir yanından geliştiricilerin toplandığı  Adobe Max konferansında açıklandı. Buna göre, RIM de Adobe Flash Platformu’nun Açık Ekran Projesi’ne (Open Screen Project) katılmış oldu.

Adobe önderliğinde sürdürülen Açık Ekran Projesi (Open Screen Project), cep telefonları, masaüstü bilgisayarları ve diğer tüketici elektroniği cihazları arasında, bir kullanıcı deneyimi sağlamak için 50′ye yakın sektör liderinin birlikte çalışmasını içeriyor. Projeye dahil olanlar, elektronik cihazlarının bağımsız uygulamalar ve zengin web taraması sağlayan Adobe Flash Platformu’ndan yararlanma imkanına kavuşuyor.

Research In Motion Başkan Yardımcısı Alan Brenner, RIM’in Açık Ekran Projesi kapsamında Adobe ile çalışmaya devam edeceklerini belirterek; “Bu çalışma sayesinde BlackBerry akıllı telefonlarına güzel bir Flash teknolojisi deneyimi sunacağız. Kullanıcılar, artık Flash teknoloji geliştiricileri ile içerik yaratıcılarının Web’e sundukları heyecan verici içerik ve servislerin keyfini çıkarabilecek” diye konuştu.

Adobe’de Flash Platformu Bölüm Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Wadhwani, RIM’in inovatif akıllı telefonlar ve kablosuz çözümler alanında bir endüstri lideri olduğunu vurgulayarak, “RIM kullanıcılarına dünya genelinde üstün mobil deneyimler sunuyor. Şimdi de Flash teknolojisi odaklı videoları ve web içerikleriyle BlackBerry akıllı telefonlarını bir araya getirmek için birlikte çalışacağız” dedi.

Daha fazla bilgi için:  www.openscreenproject.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Tags: Açık Ekran Projesi, adobe, Adobe Systems Incorporated, Alan Brenner, blackberry, David Wadhwani, Flash® Player, Open Screen Project, Research In Motion, rim

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>