Anasayfa » Haberler, Şirket Haberleri

Avnet Türkiye, AMD distribütörü oldu…

amd_avnet
İki dünya devi arasında gerçekleştirilen anlaşma ile Avnet, kanala bilgisayar, grafik ve tüketici elektroniği alanlarında yenilikçi işlemcilerin lider üreticisi Advanced Micro Devices (AMD) ürünlerinin dağıtımını gerçekleştirecek.

Avnet Technology Solutions Türkiye, uluslararası deneyimini değerlendirerek, geniş yelpazede hizmet ve çözüm sunabilen, farklılaşmış bir katma değerli dağıtım modeli oluşturuyor.

Avnet Technology Solutions Türkiye, dağıtım yaptığı markalar arasına lider bilgisayar, grafik ve tüketici elektroniği işlemcileri üreticisi AMD’nin ürünlerini de ekledi. Avnet, AMD  işlemcilerinin Türkiye’deki pazarını geliştirmek için çalışacak.
Avnet Technology Solutions Genel Müdürü Cem Aşık, AMD ile gerçekleştirmiş oldukları distribütörlük anlaşmasından mutluluk duyduklarını belirterek şunları ifade etti:  “Avnet, iş ortakları ile birlikte iş geliştirme faaliyetleri yaparak, temsil ettiği üreticiler nezdinde fark yaratmaktadır. Dünyanın lider mikroişlemci üreticilerinden biri olan Advanced Micro Devices (AMD) ürünlerinin pazar payını, yeni müşterilere ulaşarak, hızlı, zamanında uygun fiyatlı ürünleri tedarik ederek ve diğer markalarla sinerji yaratarak, agresif bir şekilde arttırmayı hedefliyoruz.”

AMD Türkiye Ülke Müdürü Bahadır Erbaş ise; Avnet ve AMD’nin yurtdışında uzun yıllardır gerçekleştirdikleri bir iş ortaklığının bulunduğuna dikkati çekerken; Türkiye’de işlemci pazarını birlikte geliştireceklerini belirtti. Erbaş; söz konusu iş ortaklığının katma değerli distribütörlük anlaşması kapsamında Türkiye’de de resmiyete kavuşmuş olmasının önemli fırsatlara işaret ettiğini ifade ederek; Avnet’in yerel bilgi birikimi ve bayi geliştirme konularındaki uzmanlığının da yön gösterici olacağını  sözlerine ekledi.
Türk BT pazarında geniş yelpazede hizmet ve çözüm sunabilen, farklılaşmış bir katma değerli dağıtım modeli olan Avnet; bilgisayar, grafik ve tüketici elektroniği işlemcileri üreticisi dünya lideri AMD ile birlikte, ürünlerinin yerel sistem üreticilerine, bölgesel toptancılara, mağaza zincirlerine, B2C sitelerine ve Avnet bayi kanalına  dağıtımını gerçekleştirecek.

Avnet Technology Solutions Türkiye
Sanko ve Avnet Inc. ortak kuruluşu olarak faaliyetlerine başlayan Avnet Tecnology Solutions Türkiye, ülke çapında bayi kanalı ile Türkiye’nin en büyük katma değerli distribütörü olarak hizmet vermektedir. Avnet Technology Solutions Türkiye, HP, IBM, EMC, AMD, Kingston, Qlogic, Brocade, Hitachi, Intermec, Motorola gibi dünya markalarının dağıtımını yapmaktadır. Avnet Technology Solutions Türkiye, sunucu, veri depolama, arşivleme, güvenlik, telsiz mobilite, doküman yönetimi, kurumsal BT ürünleri, OEM ürünler ve hizmet dağıtımı konularına odaklanmıştır.

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Tags: Advanced Micro Devices, amd, avnet, Avnet Technology Solutions, Bahadır Erbaş, Brocade, Cem Aşık, EMC, Hitachi, hp, IBM, Intermec, kingston, motorola, Qlogic

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>