Anasayfa » Haberler, Şirket Haberleri

Lenovo U350 Türkiye Pazarında

lenovou350_turkiyede
Tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik, şık ve performanslı ürünlerle dikkat çeken Lenovo’nun IdeaPad U350 modeli, netbook’lar ile başlayan mobilite akımını dizüstü bilgisayara taşıyor. IdeaPad U350 ince ve hafif tasarımını kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyan özelliklerle birleştiriyor.

Lenovo tüketicilere ultra ince, ultra hafif ve son teknoloji ozellikler sunabilmek için sınırları zorluyor. Gümüş renkli şık bir kasaya sahip olan U350, yalnızca 1,6 kilogram ağırlığında ve 1 inch inceliğinde. Lenovo, bilgisayara en yeni eğlence ve bilişim özelliklerini ekleyerek kullanıcıların dijital dünyasını genişletiyor. LED arka aydınlatma teknolojisi kullanılan 13,3 inç büyüklüğündeki ekranı 16:9 görüntü oranı ve HDMI görüntü çıkışı sayesinde tüketicilerin multimedya dosyaları HD kalitesinde keyifle izlemesini sağlıyor.

Kullanıcılar daha mobil bir yaşam tarzına ayak uydurabilen gelişmiş bağlanabilirliğe ve eskisinden daha uzun pil ömrüne sahip, daha ince ve hafif PC’ler talep ediyor. Lenovo, pazarda giderek büyüyen ve ‘Thinbook’ adı verilen bu aralığa yönelik talepleri karşılamak için Türk kullanıcıları ile IdeaPad U350 dizüstü bilgisayarı buluşturuyor.

Taşıdığı teknolojilerle farklılaşıyor

IdeaPad U350′de benzerlerinden farklı özellikler de mevcut. Bunlardan Ambient Light Sensor, ekran parlaklığını ortam aydınlatmasına göre ayarlayarak pil ömründen tasarruf ederken, göz yorgunluğunun da önüne geçiyor. Ayrıca, Dolby Sound Room teknolojisi video deneyimini kaliteli bir çevresel ses sunarak artırıyor. Üründeki tümleşik web kamerası videolu sohbet imkanı sunarken, VeriFace yüz tanıma teknolojisi kullanıcıların şifre kullanmadan bilgisayara giriş yapabilmesini sağlıyor.

IdeaPad U350′nin eğlenceye yönelik işlevleri, Intel® CoreTM2 Solo ve Pentium Ultra Low Voltage işlemcileri, 8 GB’a kadar yüksek hızlı DDR3 bellekler ve 500 GB kapasiteye kadar sabit disk ile destekleniyor. Bu teknolojiler kullanıcılara daha fazla ve daha hızlı çalışma olanağı sunuyor.

İş kullanıcıları için de Lenovo’ nun patentli Active Protection System teknolojisi yardıma koşuyor. Dizüstü bilgisayar bir yerden düşerse, sabit diski kapatarak verileri koruyan bu teknolojinin yanı sıra, OneKeyTM Rescue System de birkaç adımda veri kurtarma ve yedekleme yapabilme olanağı sunuyor.

Lenovo IdeaPad U350′nin üzerindeki Intel Wi-Fi yongasıyla 802.11b ve 802.11g destekli kablosuz ağlara bağlanılabiliyor. Cep telefonu, yazıcı vb. çevresel cihazlarla da bağlantı kurabilen U350′nin Bluetooth 2.1 + EDR desteği bulunuyor.

Fiyatı ne kadar?

Lenovo IdeaPad U350, teknoloji satış noktalarında 699 USD + KDV’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Tags: Active Protection System, Ambient Light Sensor, Bluetooth 2.1, ddr3, EDR, ideapad, Intel® CoreTM2 Solo, LED, lenovo, OneKeyTM Rescue System, Thinbook, U350, Ultra Low Voltage

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>