Anasayfa » Haberler, Şirket Haberleri

RIM BlackBerry Geliştiricilerine Yeni Hizmetlerini Duyurdu

Fatih Murat Eyioğlu 22 Kasım 2009 Haberler, Şirket Haberleri Yorum yok

rim_blackberry
Research In Motion’ın (RIM)  yıllık BlackBerry Geliştiricileri Konferansı’nın (BlackBerry Developer Conference) ikincisi San Fransisco’da gerçekleştirildi. RIM yönetimi söz konusu etkinlikte, BlackBerry geliştiricilerine yönelik olarak yeni gelişmeleri paylaştı.

BlackBerry Geliştiricileri için yeni bir Servis Platformu

RIM, BlackBerry Geliştiricileri için, iş süreçlerini kolaylaştıracak ve BlackBerry akıllı telefonları için duyarlı ve yüksek gelir sağlayacak uygulamalar geliştirmelerini kolaylaştıracak yeni bir servis platformu duyurdu. Bu platform, uygulama içerisinden işlemleri ve ödeme süreçlerini kolayca tamamlamaya yarayacak BlackBerry Advertising Service (BlackBerry Reklam Servisi) ve BlackBerry Payment Service (BlackBerry Ödeme Servisi) gibi uygulamaları içeriyor.

İçerik geliştirmeyi kolaylaştıracak BlackBerry Uyguluma Platformu için yeni eklentiler

RIM, geliştiricilerin zengin içerikleri ve uygulamaları hızlı ve kolayca geliştirmeleri için BlackBerry Uygulama Platform’una yenilikler getirdiğini duyurdu. Yenilikler arasında; 3 boyutlu oyunların ve grafiklerin geliştirilmesini sağlayacak OpenGL ES, BlackBerry telefonlarının kullanıcı arayüzlerinin hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlayacak Java GUI ve BlackBerry telefonları için Temalar yaratılması için BlackBerry Theme Studio, bulunuyor.

Adobe işbirliğiyle  BlackBerry akıllı telefonlarına zengin içerikler ve uygulamalar kurma işlemi kolaylaşıyor

RIM ve Adobe Systems Incorporated, yaratıcı profesyonellerin ve uygulama geliştiricilerinin, zengin içerikler ve uygulamalar yaratmak için Adobe Flash Platform ve Adobe Creative Suite’i kullanabileceklerini açıkladı.

BlackBerry Akademik Program’ı

RIM, dünya genelindeki üniversite öğrencilerine BlackBerry çözümünü yönetme, destekleme ve BlackBerry Platformu’nu geliştirme dersleri  vermek amacıyla BlackBerry Akademik Programı’ını duyurdu.

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Tags: Adobe Systems Incorporated, blackberry, BlackBerry Advertising Service, BlackBerry Developer Conference, Java GUI, OpenGL ES, Research In Motion, San Fransisco

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>