Anasayfa » Haberler, Şirket Haberleri

Microsoft’tan kriz çözümleri

Özgür Çetin 4 Kasım 2008 Haberler, Şirket Haberleri Yorum yok


Microsoft, müşteri ve iş ortaklarını 4 - 5 Kasım 2008 tarihlerinde düzenlenen Microsoft Çözüm Zirvesi’nde bir araya getirdi. Zirvede özellikle kriz dönemlerinde şirketlere katkı sağlayan ve etkin iş süreçleriyle verimliliklerini artıran Microsoft çözümleri ve başarı öyküleri aktarıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, yaşanan küresel krize değinerek, verimlilik artışı ve tasarruf sağlayan bilişim teknolojileri yatırımlarının Türkiye ekonomisi için önemine dikkat çekti.

Firma, İstanbul Swissotel’de düzenlediği Microsoft Çözüm Zirvesi ile bu çözümlerini müşterilerine ve iş ortaklarına tanıttı. 4 Kasım 2008 Salı günü başlayan zirvede iki gün boyunca, bilişim teknolojileri yatırımlarının özellikle kriz dönemlerinde şirketler için yarattığı katma değere değinildi.

Küresel krizin etkilerinin Türkiye’de de hissedilmeye başlandığı bir dönemde, ekonominin sıcak gündemini konu alan açılış konuşması ile bilişim teknolojilerinin ekonomiye yaptığı katkıların altını çizen Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan şunları söyledi:

!œİşletmeler günümüz şartlarında çok daha verimli ve etkin çalışma ihtiyacı duyuyor. Ekonomik koşulların küresel olarak zorlaştığı bugünlerde bilişim teknolojilerinin ekonomi için yarattığı değer kurumlar için daha da büyük önem taşıyor. Microsoft olarak Dinamik Bilişim vizyonu içinde masaüstü uygulamalardan sanallaştırma ve iş zekasına, kurumsal kaynak yönetiminden müşteri ilişkileri yönetimi ve birleşik iletişime kadar birçok alanda çözümler sunuyoruz. Uçtan uca bilişim çözümlerimiz kurumlara önemli verimlilik artışı ve tasarruf fırsatları sunuyor.!

Zirvenin simgesinin !œgemici düğümü! olduğuna dikkat çeken Arkan, !œGemici düğümümüz kuruluşlarımızın rekabette ve verimlilikte önlerine çıkan tüm engelleri onlarla birlikte çözme isteğimizi simgeliyor! dedi.

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Tags: çağlayan arkan, ekonomi, kriz, microsoft, ürüninceleme, windows

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>