Anasayfa » Video

Örnek Video: Nikon D90

Özgür Çetin 21 Aralık 2008 Video 8 Yorumlar

Dijital SLR kategorisinde video çekebilen dünyadaki ilk ürün olan Nikon D90 modeli ile çekilmiş örnek bir video hazırladık. Nikon D90 kullanarak çektiğimiz videoda uruninceleme.com İçerik Yönetmeni Özgür Çetin, fotoğraf makinesi hakkında bilgi veriyor. Nikon D90 ile çekilmiş olan video Türkiye’de ilk kez uruninceleme.com’da. Video, kit olarak verilen 18-105 mm objektif ile çekilmiştir.

Get the Flash Player to see this content.

Nikon D90 ile çekilmiş videonun 95 MB yer kaplayan orjinal ham halini buradaki adresten bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Nikon D90
•12.3 Megapiksel çözünürlük
•CMOS sensör
•1.5X fokal çarpan
•18-105 mm kit objektif
•3 inç LCD ekran
•Toz Temizleme özelliği
•LiveView fonksiyonu
•Bütünleşik imaj düzenleme özellikleri (Retouch)
•1280×720 piksel (720p) HD video kayıt özelliği
•Saniyede 4.5 kare JPEG formatında seri çekim
•KDV dahil 2800 YTL (Sadece gövde)

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Tags: d90, dslr, fotoğraf, hd, nikon, örnek video, ürüninceleme, Video

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

8 Yorumlar »

 1. Keşke streaming video şeklinde değil de orjinal boyutu ve bitrate’i ile yayınlasaydınız çok daha yardımcı olurdu. Video akış hızını ve piksellenmesini merak ediyordum. Yine de teşekkürler.

 2. Evet aslında haklısınız. Ben de düşünmüştüm bunu ama çok yer kapladığı için vazgeçmiştim. Madem bu tip bir istek var. Videonun orjinal halini (montaj yapılmamış ham görüntüyü) buraya koyacağım.

  Not: Örnek videoda sehven ürünün 1024×720 piksel video çektiğini söylemişim. Doğrusu 1280×720 piksel olacaktı. Bu da nazarlık olsun…

 3. [...] videoya http://www.uruninceleme.com/2008/12/21/ornek-video-nikon-d90/ adresinden ulaşabilirsiniz. Merak edenler için videonun orjinalini de download etmeleri için [...]

 4. Orjinal video için çok teşekkürler, ürün hakkında merak ettiğim bir özelliği daha görmüş oldum. Her ne kadar DSLR makinelerde gerekliliği tartışılsa da gitgide “prosumer” makinelerden DSLR’lara geçen eski amatör kullanıcılar ya da fotoğraf ve teknoloji meraklıları da vardır illa ki.

  Merak edenler için;
  Video akışı 19mbps Mption JPEG, ses ise variable yani değişken olarak ~170kbps civarı PCM.
  Bitrate yeterli fakat dalgalanmalar ve kontrast sorunu var gibi. Ayrıca noise filter uygulanmış gibi bir görünümü var. Pek başarılı bulmadım.

  Ürün hakkında fikir oluşmasını sağladığınuz için tekrar teşekkür ederim, video da 100mb boyutundan ötürü zahmetli olmuştur, eksik olmayın.

 5. Rica ederim. Yakında detaylı bir incelemesi de yayınlanacak bu ürünün. Bazı eksiklikleri var cihazın. Onları da anlatacağım.

 6. •KDV dahil 2300 YTL fiyata nerede bulabiliriz acaba

 7. Fiyat konusunda hata olmuş sanırım. Sadece gövdenin fiyatı olacaktı o. Bir de fiyat eksik. Dolar kuru çok oynadığı için de bir haftada fiyat da değişebiliyor. Bugünkü kura göre sadece gövde fiyatı 2800 YTL (KDV Dahil).

 8. İyi günler benim kullanmakta olduğum d90′nın video çekimi esnasında çok kısa da olsa dalgalanmalar ve bazen bir kaç kare bu dalgalanmalara ek olarak renk değiştirme sorunu veriyor,sonra tekrar eski haline dönüyor bu aralar makinem sürekli dalgalanma sorunu yaşıyor bu nedenle de video çekemiyorum…Yardımlarınız için teşekkürler…

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>