Anasayfa » Blog, Genel

Lessons For Life ile İngilizce öğrenin

Özgür Çetin 4 Ağustos 2008 Blog, Genel Yorum yok

Malum günümüzün en önemli problemlerinden biri yabancı dil. özel okula gitme imkanı bulamamış, düz lise mezunu biri olarak kendi çabalarımla epey geliştirdim İngilizce bilgimi. Tabi bizim zamanımızda CD falan yoktu. Manuel yöntemlerle dil öğrenmeye çalışırdık. Artık bilgisayar var ve herşeyi olduğu gibi yabancı dili de ondan öğrenebiliyoruz.

lfl_01.jpg

ülkemize Eurosoft yazılım tarafından getirilen Lessons for Life, komplike bir İngilizce öğretim seti. Yazılımın 7 CD ya da 1 DVD seçenekleri bulunuyor. İkisinin de içeriği aynı. Tavsiyem DVD’li versiyonu tercih etmeniz yönünde olur.

lfl_02.jpg

Açıkçası yazılımın arayüzü biraz karışık hazırlanmış. özellikle ilk açılış ekranı ve bir sonraki ekranlarda bir şey bulmak zor. Ama alışınca bu zorluk yerini kolaylığa bırakıyor. Doğrudan DVD’den çalışan ve kurulum gerektirmeyen yazılım temel olarak 4 ana bölümden oluşuyor: İngilizce Kursu, Pratik İngilizce Dilbilgisi, Pratik İngilizce Konuşmalar, İnteraktif İngilizce Oyunlar. Yaklaşık 1 aydır kullandığım yazılım dilbilgisi ve İngilizce gelişimime epey fayda sağladı. Elbette tek başına böyle bir üründen mucize beklememek gerekiyor. öyle 1 haftada İngilizce, 1 ayda konuşturma gibi iddiası yok. Ancak azimli olur yeteri kadar vakit ayırır ve çalışırsanız fayda sağlayacağı kesin.

lfl_03.jpg

Lessons For Life’da günlük hayattan örnek konuşmalar da bulunuyor.Bu sayede örneğin pazarlama ya da teknoloji ile ilgili örnek konuşmaları dinleyip kendinizi bu konularda geliştirebiliyorsunuz. Konularınr seçimi güzel yapılmış, bütün pratik konuşmalar da günlük hayattan seçilmiş.

lfl_04.jpg

Yazılımın DVD’li versiyonunun fiyatı 250 YTL + KDV. Böyle bir ürün için makul bir fiyat olduğunu söylemem mümkün. Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan yabancı dil öğrenimi konusunda önemli bir çözüm olan Lessons for Life yazılımını bu tip ihtiyacı olanlara tavsiye ediyorum. Zaten piyasaya çok fazla seçenek de bulmak mümkün değil. Arayüzü Türkçe olarak da ayarlanabilen yazılım benden
tam puan alıyor.
özgür çetin
İçerik Yönetmeni
www.uruninceleme.com

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

No tags for this post.

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>