Anasayfa » Blog, Genel

NG’den Dijital Fotoğrafçılık Okulu CD’leri

admin 17 Mayıs 2008 Blog, Genel Yorum yok

Sık sık karşılaştığım bir sorudur: Fotoğrafçılığı nereden ve nasıl öğrenebilirim. Hatta olayı abartıp e-posta ile fotoğrafçılık öğrenmek isteyen okuyucularım bile var (keşke bu kadar kolay olsa bu işler). Elbette elimden geldiğince yol gösteriyorum ama e-posta ile hap şeklinde bir eğitim yöntemi henüz icad edilmedi.

Kitap konusunda ise pek fazla içerik yok ne yazık ki bu ülkede. Birincisi okuyan bir toplum değiliz. Okunmayınca da kitap çıkartmanın bir alemi olmuyor. Bir iki örneği saymazsak (bu konuya bir kaç hafta sonra değineceğim) genelde fotoğrafçılık kitaplarının çoğu çeviri. Umarım birgün biz de özgün bir şeyler yaparız.

Fotoğraf teknik bir konu olduğundan interaktif olarak rahatlıkla anlatılabilecek bir sanat. National Geographic dergisi daha önce 4 set halinde verdiği fotoğrafçılık CD’lerine ek olarak 2 CD’lik bir set daha veriyor. Mayıs ve Haziran aylarında dergi ile ücretsiz olarak verilecek CD’lerde fotoğrafçılık hakkında teknik bilgiler, animasyon ve videolar bulunuyor. Görsel anlamda çok iyi anlatımlar da cabası.

ng_foto_cd.jpg

çevirilerin teknik olarak doğru yapılıp yapılmadığı tarafımdan yapılan (CD’lerin içerik kısmında ‘Danışman’ ibaresi altında adımı görebilirsiniz) bu CD’leri gönül rahatlığı ile konuya ilgisi olanlara tavsiye ediyorum. Kontrol aşamasında da beğendiğim CD’ler özellikle amatörlere ve konu hakkında kafasında soru işareti olanları hitap ediyor. Gerçekten de hiçbir bilginiz bile yoksa fotoğrafçılık hakkında bir şeyler öğrenebiliyorsunuz. Kendini geliştirmek isteyenlere tavsiye ederim.

Dergi 7 YTL, İki ay alsanız 14 YTL olur. Böyle bir CD setini almaya kalksanız en az 30-40 YTL fiyata sahip olacağını da unutmayın.

Benden haber vermesi sizden alması. Bu CD’lere danışmanlık yapmak çok beğendiğim ve içinde bulunmaktan gurur duyduğum bir iş oldu benim için (inşallah birgün böyle bir CD hazırlayabilme imkanım da olur). Umarım siz de beğenirsiniz..

özgür çetin
İçerik Yönetmeni
www.uruninceleme.com

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

No tags for this post.

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>