Anasayfa » Blog, Genel

.net kitabı

admin 8 Haziran 2008 Blog, Genel Yorum yok

Profesyonel Programlama Teknikleri isimli bir kitap geçti elime. Daha doğrusu sağolsun yazarı Tansu Türkoğlu, nacizene editörünüze bir adet göndermiş. Kitabı gördüğümde ‘bu ne dedim’. Maşallah tuğla gibi kitap. Yazar olma hevesinde biri olarak hep bir kitap yazma hayalim var (fotoğrafçılık üzerine). Ama bu kitap maşallah tamı tamına 1046 sayfa. Ayrıca yanında bir de konu örneklerinin bulunduğu DVD de veriliyor. Güzel bir çalışma. Meraklılarına duyurulur.

net.jpg

Kitap geldikten sonra özel bir eğitim kurumunda yazılım alanında eğitim gören komşum Aykut’un da bu kitaptan edindiğini öğrendim. Bu alanda eğitim görenlerin başucu kitabı imiş.

Açıkçası .net gibi yazılım sektörünü ilgilendiren konularda bilgi sahibi değilim. Yazılım konusu benim genelde uzak durmayı tercih ettiğim bir alan. İnsanların kendilerini bir konuda geliştirmelerinin gerekli olduğuna inanıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla Sayın Tansu Türkoğlu (ki kendisi Bilgisayar Mühendisi ve farklı projelerde çalışmış) zor bir işi başarmış. Türkiye gibi okuyan kesimin çok olmadığı bir ülkede detaylı ve kapsamlı bir kitap hazırlamış. Emeğine sağlık diyorum buradan. Kitabın bir de internet adresi var. Detayları merak edenler oraya bakabilir.

özgür çetin
İçerik Yönetmeni
www.uruninceleme.com

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

No tags for this post.

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>