Anasayfa » Blog, Genel

Fotoğrafa merakı olanlar için güzel bir çalışma: PCMagazine Special

admin 1 Ağustos 2008 Blog, Genel Yorum yok

Hep fotoğrafçılık kitabı çıkarmak hayalim vardı. Ama Türkiye’de kitap çıkarmanın zorluklarını bildiğimden bugüne kadar böyle bir girişimde bulunmadım. Ama karşıma başka bir fırsat çıktı: özel fotoğraf sayısı hazırlama.

pcmagazine_special.jpg

PCMagazine Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ecevit’ten (Bıktım) böyle bir teklif gelince hiç düşünmeden yaparım dedim. 96 sayfalık özel ek de bu şekilde ortaya çıktı. Yaklaşık 80 sayfasını bizzat yazarak kaleme aldım. öyle basın bülteni, sağdan soldan arak ya da yabancı muadilinden çeviri yok. Beyaz ayarından fotoğraf makinesi parçalarına, ISO’dan fotoğraf paylaşma yöntemlerine kadar birçok temel konu ile ilgili bilgi var. Ayrıca Türkiye’de fotoğraf denince akla gelen Coşkun Aral ile yapılmış bir röportaj da özel sayının içeriği arasında. Sevgili dostum fotoğrafçı Halit ömer Camcı’nın gezginlere tavsiyeleri de bu sayıda bulabileceğiniz bir başka konu.

Güzel ve özgün bir içerik üretmeye çalıştım. Umarım siz okuyucularımız da beğenirsiniz. Yeri gelmişken belirteyim özel ek Temmuz - Ağustos - Eylül aylarında bayilerde olacak ve satış fiyatı da 4.9 YTL.

özellikle fotoğrafçılıkla ciddi manada ilgilenenler ve yeni başlayanlar için temel bir kaynak olacak özel sayıyı bu tip ihtiyacı olanlara tavsiye ediyorum.Bu tavsiye edişim laf olsun diye değil [satıştan pay da almıyorum belirteyim :)]. Gerçekten güzel bir içerik oldu. Konuya ilgisi olanların mutlaka edinmesi gereken bir eser. çeviri eserlerden bıktıysanız ve temel konuların kafa karıştırmadan anlatıldığı bir kaynağa ihtiyacınız varsa bir göz atın bu özel sayıya.
özgür çetin
İçerik Yönetmeni
www.uruninceleme.com

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

No tags for this post.

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>