Anasayfa » Blog, Genel

Turkcell’den yeni bir hizmet!¦

admin 13 Mayıs 2008 Blog, Genel Yorum yok

Malum uzun yıllardır sıkıntılı bir süreçle bekleyen numara taşınabilirliği yakında hayata geçiyor (sanırım Kasım ayında). Sistem devreye girdiğinde telefon numaranızı bir kez alacaksınız ve ömür boyu o numara sizin olacak. Böylece hangi operatöre geçerseniz geçin numaranız değişmeyecek. Güzel bir uygulama.

hazirkartfaturalihattagecis.jpg

Benimse farklı bir derdim vardı: öğrencilik yıllarımda aldığım 535′li numaranın faturalı olmasını ve numaramın değişmemesini istiyordum. Bunun için haklı sebeplerim var. 8 yıldır bu numarayı kullanıyorum ve herkes beni bu numara ile biliyor. Derdimi anlatmak için birkaç ay önce Turkcell’e başvurdum ve bir e-posta atarak ‘böyle bir talebim var’ dedim. Birkaç gün sonra gelen cevapta böyle bir hizmetin bulunmadığı belirtiliyordu. Nisan ayı ortalarında metroda gördüğüm bir afiş beni heyecanlandırdı. Tam istediğim şeyi yapıyordu Turkcell. Faturasız hat faturalı olacak ve numara değişmeyecekti.

Aslında bu hizmeti diğer operatörler uzun yıllardır veriyorlardı. Ama Turkcell pazarın ağır abisi olduğundan bu tip şeylerle uğraşmıyordu. Fikrini değiştirmesine sevindim çünkü yeni bir numara almak istemiyordum açıkçası.

Bu yeni hizmet fazla duyurulmadı. Sanırım Turkcell pek bilinsin istemiyor. Kendi sitesinde ve metrodaki ilanları saymazsak TV’de reklam falan döndürmüyor. Eh pek de haksız sayılmaz. Sonuçta kontörlü hatlar ağırlıklı olarak ekonomik durumu çok da iyi olmayan öğrencilere yönelik bir abone türü.

Ben halimden memnunum. İlk faturam 14 YTL geldi. Sanılanın aksine çok telefonla konuşan biri değilim. Hatta mesaj çekmekten nefret ederim. Yani teknolojik cihazlarla haşır neşir olduğuma bakmayın. Telefonla pek aram yok. Test için gelmediği sürece telefonla çok uzun vakit geçirmem.

Artık hattım da faturalı oldu ve ben de kontör peşinde koşmaktan kurtuldum…

özgür çetin
İçerik Yönetmeni
www.uruninceleme.com

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

No tags for this post.

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>