Anasayfa » Blog, Genel

YouTube yine kapatıldı (4. kez)

admin 11 Mayıs 2008 Blog, Genel Yorum yok

Ben ve benim gibi editörler yazmaktan bıktı ama ülkemizin yetkili mercileri YouTube’u kapatmaktan bıkmadı. Bu seferki sebep de diğerleri ile aynı: Atatürk’e hakaret içeren bir video. İşin komik yani bu sansürün ‘Türkler’in Türkler’e yaptığı’ bir engelleme olması. Adı geçen video ya da videolar halen YouTube üzerinde bulunuyor. Sadece biz göremiyoruz.

Bu tip sansürlerle bir yere varamayacağımız aşikar. Bunu anlamak için de teknoloji uzmanı olmaya gerek yok. Böyle şeylerle mücadele bu şekilde yapılmaz, yapılamaz. Zaten internet gibi bir ortamda bir siteyi bu şekilde engellemek de teknik olarak mümkün değil. Vtunnel ya da benzeri DNS siteleriyle rahatlıkla YouTube’a girebiliyorsunuz. Ne kadar ironik bir durum değil mi :).
Her türlü sansüre karşı biri olarak ikide bir YouTube ya da benzeri sitelerin engellenmesini doğru bulmuyorum. Bu yanlıştan en kısa zamanda dönülmesi dileğiyle.

özgür çetin
İçerik Yönetmeni
www.uruninceleme.com

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

No tags for this post.

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>