Anasayfa » Bluetooth Kulaklık, İnceleme

Plantronics Discovery 925

Sinan Gürkan 13 Şubat 2009 Bluetooth Kulaklık, İnceleme 2 Yorumlar

Bluetooth teknolojisinin gündelik hayata yansıyan en önemli yararlarından biri kuşkusuz bu teknolojiye sahip kulaklıklar. Özellikle araç sürerken trafik emniyet için veya cep telefonuna ulaşamadığınız uygunsuz durumlarda, bu kulaklıklar imdadınıza yetişiyor. Bu ürün kategorisinde iyi ya da kötü birçok marka mevcut ancak bazı markalar var ki diğerlerinden ayrılıyorlar.

Bu markalardan biri de Plantronics. Bu markanın en üst seviye Bluetooth kulaklıklarından biri Discovery 925 modelini sizin için inceliyoruz.

KUTU İÇERİĞİ
•Plantronics Discovery 925 BT Kulaklık
•Deri kaplı bataryalı şarj ünitesi
•AC adaptör
•USB kablosu
•3 adet silikon kulaklık parçası

GENEL ÖZELLİKLER
•Multi-Point (iki cep telefonu ile kullanabilme) Özelliği
•5 saat kesintisiz konuşma süresi
•175 saat bekleme süresi (Multi-Point modunda 100 saat)
•Bluetooth 2.0 + EDR Veri Transfer
•10 metre iletişim menzili
•HSP ve HEP ses iletişim protokolleri
•8 gr ağırlık
•KDV Dahil 195 TL

GENEL GÖRÜNÜM VE KULLANIM
Discovery 925’in aynı sınıftaki diğer ürünlerden ayıran en önemli noktalardan biri tasarımı. Yuvarlak hatlı bir dörtgende oluşan kulaklık bölümü ve altında uzanan ince uzun bir üçgen mikrofon bölümü ile gerçekten göz alıcı bir tasarım. Öğrendiğimize gore bu kulaklık geçtiğimiz yıl New York Moda haftasında da tanıtılmış. Ayrıca kutu içeriğinde çeşitli kulak yapılarına gore tasarlanmış küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 adet silikon kulaklık parçası mevcut. Bu sayede herkes bu kulaklığı rahatlıkla kulağına takabiliyor.

Kutu içeriğindeki güzel bir süpriz olarak deri kaplı özel şarj ünitesi. Bu şarj ünitesini önceden yine kutu içeriğinden çıkan AC adaptör veya USB kablo ile daha önceden şarj ederseniz, elektrik prizi bulunmayan bir mekanda kulaklığı bu üniteye takarak şarj edebilirsiniz. Ayrıca bu deri kaplı uniteyi bir taşıma çantası olarak da düşünmeniz mümkün.

Cihazın kulaklık bölümünde ön yüzde fonksiyon tuşu, ses ayarlama tuşu ve USB bağlantı yuvası yer alıyor. Cihazın ön yüzündeki fonksiyona tuşuna 1 saniye süreyle bastığınızda mavi led yanarak cihazın aktif olduğunu size bildiriyor. Aynı tuşa 2 saniye süreyle bastığınızda ise Discovery 925 “eşleme moduna” geçerek sizin cep telefonuzunla bağlantı kurmanızı bekliyor. 3 farklı marka ve model cep telefonu ile yaptığımız eşleşmelerde herhangi bir sorun yaşamadan bağlantıyı sorunsuz sağladık.

Discovery 925 sadece tasarımı ile değil, temiz ses kalitesi ile de rakiplerinden ayrılıyor. Cihaz aracılığı ile yaptığımız görüşmelerde sesimizin karşı tarafa doğal olarak aktarıldığını gördük. Bu yüksek kaliteyi sağlayan Plantronics’in AudioIQ dijital sinyal işleme teknolojisi. Bu teknoloji ile ortamda gürültü seviyesine gore otomatik ses düzeyi ve kalitesi ayarlanarak en iyi ses örnekleme sağlanıyor.

MULTI-POINT TEKNOLOJİSİ
Gelelim Discovery 925’in en önemli özelliğine: Multi-Point teknolojisi. Discovery 925’i iki farklı cep telefonu ile aynı anda kullanılmak üzere eşlemeniz mümkün. Cihazı ilk defa açarken ses tuşuna ve fonskiyonu tuşuna aynı anda 3sn boyunca bastığınız zaman cihaz Multi-Point moduna geçiyor. Bu modda iken iki cep telefonu ile Discovery 925’i aratabilir ve eşleştirebilirsiniz.

Nokia E61 ve Nokia 6021 model telefonlar ile multi-point desteğini denedik ve başarı ile eşleşme sağlandı. Bu modda kullanırken sadece 2nci olarak eşlediğini telefonunuz kulaklık aktif olduğundan otomatik olarak bağlanmayabilir, gerekli bağlantıyı elle sağlamanız gerekebilir. Bu modun tek kötü yanı ise cihazın bekleme süresini  yüzde 40 azaltması.

BEĞENDİĞİM ÖZELLİKLERİ
•Kendine özgü orjinal tasarım
•Yüksek ses kalitesi
•İki cep telefonu ile kullanabilme
•Şık mobil şarj ünitesi
•Farklı silikon kulaklık parçaları

BEĞENMEDİĞİM ÖZELLİKLERİ
•Yüksek fiyat
•Multi-Point kullanımı hakkında basılı kullanma kılavuzunda bilgi yok

SONUÇ – YORUM
KDV dahil 195 TL’ye satılan Plantronics Discovery 925 belli ki fiyatı ile belli bir gelir seviyesi üstünde kullanıcıları hedeflemekte. Ancak yüksek ses kalitesi, multi-point özelliği ve kullanılışlı ek aksesuarları ile her türlü övgüyü hak eden bir Bluetooth kulaklık. Eğer Bluetooth kulaklık bir kez alınır diyorsanız, Plantronics Discovery 925’i size tavsiye ederiz.

Bu sayfalarda bulunan yazı ve fotoğrafların bütün hakları uruninceleme.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz. Teknik ve fiyat bilgileri yazının kaleme alındığı tarihteki değerler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Yazının hazırlandığı tarihten sonra yapılan değişikliklerden uruninceleme.com ya da yazar sorumlu tutulamaz.

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Tags: audio IQ, bluetooth, Cep Telefonu, kulaklık, mobil, plantronics, plantronics discovery 925, telefon, ürüninceleme

Bu Konu İle İlgili Yazılar

Diğer Yazılardan Bazı Başlıklar

2 Yorumlar »

 1. MERHABALAR
  KULAKLIĞI SAMSUNG D900İ TELEFONUMA KURDUM FAKAT SAMSUNG E250 TELEFONUMA KURAMIYORUM BLUETOT ÖZELLİĞİ OLMASINA RAĞMAN.PLATRONİCS 925 KULAKLIKTA 2 TELEFONDADA KULLANILABİLDİĞİNİ YAZIYOR SORUN NEDİR ANLAYAMADIM.BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

 2. nokia 6300 ve 6230İ ile denedim.
  ilk gün internetten multiyi nasıl açacağımı bulanakadar tek tek denedim.
  şu anda multi açık ve çalışıyor.
  1. tel. bağlı iken kulaklığı kapattım. 2 tuşla açıp 2 kere navi yandığını gördüm.
  eşleşmiş cihaz değip telden bağlan dedim bağlandı.

  çok hoş tavsiye ederim.
  hepsi burada dan 120 tl ye aldım. kdv +kargo dahil

Sen de yorumunla katkıda bulun

Yorumları takip etmek için geri bildirim olarak websitesine ekleyebilir. Ya da RSS ile takip etmek için tıkla

Yazın içerisinde kullanabileceğin HTML komutları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>