Ürün İnceleme, Ürün / Şirket Yorum Sitesi

Yeni Latitude 2100 keşfetmeniz için sizi bekliyor

Dell’in ilk Latitude serisi netbook bilgisayarında, akıllı fonksiyonlar, esneklik ve olması gereken tüm temel özellikler bir arada sunulmuş durumda.

Günümüz öğrenim hayatında teknolojiye kolay ulaşım en temel ihtiyaçlardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Öğretmenler öğrencilerin eğitimine yoğunlaşmasını, öğrenciler de yeni bilgiyi keşfetme ve dijital içeriğe kolayca ulaşma özgürlüğünü sahip olmak istiyorlar.

Latitude 2100, diğer kamu sektörü ya da girişimci kullanıcılara da hitap ediyor. İster çalışan eğitimi, ister sipariş takibi, ya da çalışanlar için ikinci bir sistem kurmak isteyenler için Latitude netbook ideal bir seçim karşımıza çıkıyor.

Akıllı Fonksiyonları Keşfedin

Latitude 2100 netbook pek çok yenilikçi özellik barındırıyor. Kolay ve güvenli tutma ya da taşıma için kauçuk gövde, pilin arka yüzünde okul arması ya da isim için özel kişiselleştirme penceresi bunlardan yalnızca birkaçı. Böylece, okullar tarafından öğrencilere verilen bilgisayarlar kolayca ayrıştırılabilir ve özgünleştirilebilir hale gelirken, isteğe bağlı taşıma askısı ya da taşıma sapının eklenmesiyle de ayrı bir kimlik kazandırmak mümkün.

Kablosuz iletişim için gerekli tüm donanıma sahip Latitude 2100 netbook, ayrıca isteğe bağlı olarak bir webcam ile de desteklenebiliyor. Böylece, ortak çalışma, araştırma ve ödevlerin kolayca sisteme yüklenmesi gibi üretkenliği artıracak etkinlikler son derece kolay hale geliyor. Ayrıca, bilgisayarın kapağındaki network etkinlik ışığı ile, öğretmenler, dersler sırasında öğrencilerin Internet’te gezinip gezinmediklerini de kolayca farkedip, ağ üzerindeki etkinlikleri de takip edebiliyorlar.

Gerçek Esnekliği Keşfedin

İhtiyaçlarınıza en uygun yapılandırmayı seçmek de size kalmış. Geleneksel sabit disk ya da katı hal diski (SSD) seçeneklerinin yanısıra, 3 ya da 6 hücreli pi, Windows ya da Linux işletim sistemi, XP ya da Vista versiyonlarından birini seçme alternatifi de bulunuyor. Ayrıca öğrenciler arasındaki en popüler renkler arasından beş farklı tercih yapmak da mümkün.

Hizmetin mümkün olduğu yerlerde, Dell Mobile Computing Station aracılığı ile aynı anda 24 bilgisayarı saklamak ve tek bir güç ünitesinden şarj etmek de yeni serinin getirdiği en verimli, esnek ve önemli çözümlerden biri.

Gerekli Temel Özellikleri Keşfedin

Latitude 2100, Dell’in başarılı Latitude ailesinin en yeni üyesi. Bu bilgisayarla, Latitude serisinin sağlamlığı, uzun ömrü ve düşük sahip olma maliyeti gibi temel özelliklerin yanında, herhangi bir ağa bağlandığınız anda aktif duruma geçen sistem yönetim desteği de her zaman yanınızda. Dell ProSupport ile kolay anlaşılır, kişiselleştirilebilir ve %100 yapılandırılabilir profesyonel destek de en büyük yardımcılarınızdan biri olacak. Böylece, operasyon süreçleriniz basitleşirken hızlı ve proaktif destek hizmeti sayesinde riskiniz en aza inecek, maliyet ve karmaşıklıktan uzak bir şekilde IT yatırımınızı koruyabileceksiniz.

TEMEL ÖZELLİKLER:

Özel dokusu ve kauçuk görünümüyle tutmayı ve taşımayı kolaylaştıran dış gövde

Tüm sınıfı izlemeye imkan veren network etkinlik ışığı

Ortak çalışmalar için isteğe bağlı Webcam

İsteğe bağlı taşıma sapı

İsteğe bağlı sezgisel arayüz olarak kullanılabilecek dokunmatik ekran

10.1” ekran boyutu ve yaklaşık 1.2 kg ağırlık

5 renk seçeneği – Kırmızı, Mavi, Altın sarısı, Yeşil, Siyah

HDD ya da SSD (Katı hal diski) seçenekleri

3- hücreli ya da 6-hücreli pil seçenekleri

Linux Ubuntu, Windows XP Home/Pro, Vista Home/Business

(XP Pro and Vista Business işletim sistemleri yalnızca eğitim kategorisi için vardır)

Intel® Atom düşük güç tüketimli işlemci

10/100/1000 Ethernet ,

Açılışta devreye giren (Wake on) LAN

Latitude lifecycle yönetimi

Latitude Servis ve Destek